top of page

Epoksi Coating Nedir?

Güncelleme tarihi: 28 Mar 2020


EPOKSİ COATİNG ZEMİN KAPLAMA


Epoksi Coating kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir az oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir.

Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Kullanım Alanları: Epoksi Coating Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Özellikleri İnce kalınlık sınıfına girer, Yaya Trafiğinin olduğu alanlara kullanılması, Yarı pürüzlü ( grenli-portakal kabuğu desenli ) yüzey, Tam pürüzlü ( kum pürüzlü ) yüzey, Toz tutmaz, su geçirmez, Anti bakteriyel Özelliği, Sürtünme, aşınmaya ve darbeye az oranda dayanıklı , Temizlenmesi kolay, Hızlı ve kolay uygulanabilir , Bakım ve onarımı kolay ve ucuz, Zemine yüksek yapışma sağlanması , Kalınlığı 0,2 mm – 1,0 mm arasında değişmektedir.

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page